מידע נוסף
לאה שבת - בדרך שלך - אעירה שחר: סדרת מופעי שירת הבקשות
לאה שבת - בדרך שלך - אעירה שחר: סדרת מופעי שירת הבקשות

רביעי | 23.6.2021 | י"ג בתמוז תשפ"א | 

18:00, בית הקונפדרציה

בדרך שלָךְ: לאה שבת

לאה שבת היא זמרת הנשמה של המדינה. במופע אינטימי היא תשיר ותשתף את הקהל בתחנות בהתפתחותה המוזיקלית. שבת תספר על הדרך אותה עברה עד למיקומה במרכז המפה של היצירה המוזיקלית הישראלית, על מקומה של המוזיקה הטורקית בבית בו גדלה ועל התהליך של חיפוש המקום האישי בנבכי המסורת והתרבות היהודית, אותו היא חווה בשנים האחרונות.

לאה שבת גיטרה, שירה

ורד פיקר קלידים, קולות


אעירה שחר: סדרת מופעי שירת הבקשות בבית הקונפדרציה

שניחמישי | י"א י"ד בתמוז תשפ"א | 2124 ביוני 2021

החל מהמאה ה-16 נהגו כמה מקהילות ישראל, ובראשן חוג המקובלים בצפת, לקום אחר חצות בלילות שבת בחורף ולהגיע לבית-הכנסת לאירועי שירת פיוטים - הלא היא שירת הבקשות. במהלך השנים התפשט המנהג בקרב קהילות ישראל במזרח התיכון והיה לחלק מרכזי במסורות הפיוט שלהן. הפייטנים המקומיים אף הוסיפו פיוטים משלהם, כמו גם לחנים מהמסורות המוזיקליות שבהן חיו. כל אלה העשירו וגיוונו את שירת הבקשות והפכו אותה לחוויה רוחנית-מוזיקלית מיוחדת במינה. בקהילות מסוימות ממשיך מנהג שירת הבקשות להתקיים במתכונתו המסורתית עד היום.

בית הקונפדרציה שמח לאפשר לקהל הרחב לחוות מנהג עתיק זה במהלך ארבעה ערבים יחודיים. הערבים יהיו מורכבים משני חלקים: החלק הראשון יהיה מופע מוזיקלי אישי, בו היוצרים ישירו ויספרו על המוזיקה מארצות המזרח שלצליליה גדלו ועל והקשרים בינה לבין עשייתם המוזיקלית. בחלק השני של הערב יתקיימו מופעים בהם ישתתפו פייטנים מובילים שיציגו ארבע מסורות שונות: מרוקו, בבל, טורקיה (אורפה) וחאלב.

עורך הסדרה: רוני איש-רן

הגדלה

קנה עכשיו

סל קניות

ערוך